Z myślą o osobach uczących się języka francuskiego w naszej szkole i nie tylko przygotowaliśmy w bibliotece specjalny dział nazwany Bibliothèque de l’apprenant, czyli Biblioteką Słuchacza.

W ramach abonamentu bibliotecznego można korzystać w niej ze specjalnie wyselekcjonowanych, dostosowanych do potrzeb osób uczących się i podzielonych według poziomów zaawansowania książek – uproszczonych wersji arcydzieł literatury, kryminałów i innych powieści (tzw. lectures faciles), audiobooków, komiksów oraz książek dydaktycznych z ćwiczeniami gramatycznymi, leksykalnymi czy fonetycznymi.

Aby ułatwić znalezienie pozycji dopasowanej do  poziomu, książki zostały oznaczone kolorami:
żółty to poziom A1
turkusowyA2,
fioletowy B1
różowy B2
Oczywiście oznaczenia te to tylko sugestie – osoba zaawansowana może wypożyczać pozycje z niższych poziomów, a początkująca zmierzyć się z książką na wyższym poziomie.

Książki dydaktyczne (wraz z zeszytami odpowiedzi i płytami CD) wypożyczać można na 1 tydzień. Wszystkie pozostałe pozycje na 2 tygodnie.

Półka z Biblioteką Słuchacza znajduje się w sekretariacie Alliance Française po lewej stronie od wejścia. W sekretariacie też można się do biblioteki zapisać i otrzymać odpowiedź na wszelkie pytania jej dotyczące.