AF_LogoSimpleDyrektor Alliance Française w Gdańsku:

Jerzy Gajzler

Asystentka Dyrektora:

Małgorzata Maziarz

Nauczyciele:

Pracownicy dydaktyczni Alliance Française posiadają dyplomy studiów wyższych, i stale doskonalą swoje kwalifikacje na kursach krajowych i zagranicznych w Alliance Française de Paris, la Sorbonne, Centre de Linguistique Appliquée de Besançon, Université Louvain-la-Neuve, Université Stendhal Grenoble III, CAVILAM Vichy

Anna Opanowska
Bożena Szymula

Jerzy Gajzler

Jerzy Gajzler. Lubię uczyć języka francuskiego, gdyż każdy uczący się jest inny, niepowtarzalny. Bo ciekawie jest dawanie ludziom możliwości poznawania innego języka, kraju i kultury… otwieranie ich na odmienność. Na swoich zajęciach chętnie wykorzystuję fragmenty filmów fabularnych, zdjęcia i wszelkiego typu grafikę. Z przyjemnością  używam tablicy interaktywnej. Często sięgam do źródeł z internetu. Kiedy nie pracuję, uwielbiam słuchać muzyki, pływać, jeździć na rowerze, gotować i nic nie robić. Lubię ludzi bezpretensjonalnych, dowcipnych, tolerancyjnych z silną osobowością, ale skłonnych do kompromisów.

 

 

AZ2ramka

Agnieszka Zaczek. Lubię uczyć, bo wbrew pozorom nie jest to monotonne, ma się kontakt z ciekawymi ludźmi, ci nieciekawi francuskiego się nie uczą. Kiedy nie pracuję, uwielbiam iść, jechać w plener.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jolanta Nowińska. Co do opisu siebie, to : lubię uczyć języka francuskiego ponieważ lubię sie dzielić, w nauce często wykorzystuję piosenki, wsłuchiwanie sie w słowa "pod kątem" lub czyhanie na jakąś strukturę gramatyczną to niemal obsesja zawodowa... Wolny czas ? oj mało go, mało, ale jeśli jest chwilka to uwielbiam kino francuskie, lekturę francuską i oczywiście muzykę - klasyczną lub jazz.

Jolanta Nowińska.  Lubię uczyć języka francuskiego, ponieważ lubię się dzielić, w nauce często wykorzystuję piosenki, wsłuchiwanie się w słowa „pod kątem” lub czyhanie na jakąś strukturę gramatyczną to niemal obsesja zawodowa… Wolny czas ? Oj mało go, mało, ale jeśli jest chwilka to uwielbiam kino francuskie, lekturę francuską i oczywiście muzykę – klasyczną lub jazz.

 

 

 

Małgorzata Maziarz

„Zarażona” francuszczyzną ( nie mylić z włoszczyzną) od pobytu i studiów w Paryżu, staram się zarażać innych, dopasowywać sposób uczenia się, bo ilu uczniów, tyle metod, sposobów na przyswajanie wiedzy. Przez konwersacje, piosenki, filmy, ciekawostki. Lubię uczyć, przekazywać pasję, lubię bezpośredni kontakt z ludźmi.

Wolny czas? Muzyka, plener, snooker i obserwacja kociego świata…

 

 

 

groszekramka

 

 

 

 

Grażyna Groszek Stanilewicz. Na swoich zajęciach z dziećmi stosuję gry, zabawy, historyjki obrazkowe, piosenki, papier, sztukę. Na zajęciach z dorosłymi używam czasopism, filmów, literatury. Gram w zespole Remont Pomp, opowiadam w Łowcach Słów, piszę dla wszystkich, którzy czują się dziećmi.

 

ewa rzeszotarska

Ewa Rzeszotarska. Lubię uczyć, bo mam kontakt z ludźmi. Na swoich zajęciach chętnie wykorzystuję piosenki. Kiedy nie pracuję, uwielbiam słuchać ptaków na łonie natury. Lubię ludzi, którzy są otwarci i ciekawi świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ekgramka Ewa Krzemińska-Gajzler

 

 

 

 

 

 

 

 

Bénédicte Mezeix

Benedicte Mezeix